Zpět na seznam příspěvků
  1. musí tě bavit biologie (učit se nad rámec SŠ: genetika, buňka, člověk), chemie (obecná a organika) a zčásti i fyzika (mít přehled a umět si něco málo odvodit, na medicíně je potřeba i sem tam myslet a ne jen se něco učit nazpaměť)… tyhle předměty na střední fakt nezanedbávej! Ať si na SŠ sice může připadat, že toho máš hodně, tak věř že nemáš a když si z ní odneseš solidní základy, tak to na medicíně potom náležitě zužitkuješ!!! Na střední se nemusíš zatěžovat latinou, opravdu to není nutné. Raději dávej něco navíc do již zmíněných předmětů. Hlavně v chemii a fyzice se snaž chápat jak to funguje a pochopit principy.
  2. musíš mít silnou motivaci (já si spíš neuměl představit, co jiného bych tak dělal, všecky ostatní obory byly nicneříkající)… musíš se připravit na to, že kvůli studiu budeš muset něco obětovat, jen se nevzdávej všeho nebo ti rupne v bedně jak se říká – je třeba mít koníčky!!!
  3. nedej na to, co ti říkají ostatní. Sám musíš vědět, co ti za to stojí. Mi taťa říkal, ať na medinu nechodím. Ale já bych si to vyčítal do konce života, kdybych to aspoň nezkusil :-) Myslel to se mnou dobře, medina je fakt dřina, ale sakra já prostě ten bílý plášť chcu :D
  4. připrav se na velikou zátěž. Ne každý ji psychicky vydží. Problém je totiž v tom, že než jdou lidi na medinu, tak jsou většinou v daném kolektivu nejlepší a tady jsou průměr, chvost nebo vypadnou…
  5. je to doopravdy těžká škola, tak alespoň částečně počítej s tím, že by to nemuselo vyjít. A i kdyby to nevyšlo, tak nezoufej, není to žádná hanba, protože to, co tady budete muset naučit by jiní za tu dobu ani nepřečetli ;-)
  6. je to úplně super !!! jestli o tom uvažuješ, tak to alespoň zkus :-) stojí to za to

více článků na mém blogu jenommedik.blog.cz Jenommedik